Aktualności

 

Strona główna
Aktualności
eAkademia
Ogłoszenia
Szkoła
Uczniowie
Nauczyciele
Publikacje
Sukcesy
Mistrz klaw.
Galeria
Filmy
Księga gości
Linki

Bieżące aktualności z życia szkoły, w tym zdjęcia i filmy,

znajdują się na naszym profilu Facebook. Zapraszamy!!!

https://www.facebook.com/gimnazjumobsza

 

 

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

 • 4 czerwca 2014  „Wieczorowo, młodzieżowo-projekt stroju na bal gimnazjalny”
  Sukces Kingi Nowikiewicz z klasy III A Gimnazjum w Obszy, w konkursie plastycznym, "Wieczorowo, młodzieżowo-projekt stroju na bal gimnazjalny" zorganizowanym przez ZSZiO w Biłgoraju.


  Projekt Kingi zajął II miejsce. Gratulacje!
  Zdjęcia na profilu facebook

 

 • 28 maja 2014  „Człowiek w drodze. Własne świadectwo”
  Dziś odbyło się spotkanie młodzieży z Panem Mariuszem Kurcem, który odrzucając model życia z alkoholowego domu, skierował swoje życie na własną drogę, prezentując - podczas pokazów dla młodzieży i dorosłych ze środowisk zagrożonych wykluczeniem - przekrój wielu miejsc, ważne wydarzenia, jak też odczucia, które rodzą się pod ich wpływem.
  Pan Mariusz Kurc, bazując na własnych życiowych doświadczeniach, przedstawia problem uzależnień, ich zdrowotnych i społecznych skutków oraz walki z nimi.
  Prowadzone przez niego spotkania są elementem działań w zakresie profilaktyki antynarkotykowej i antyalkoholowej.

  cytat z: www.kurc.pl
  ..."Mariusz Kurc …podróżnik, filmowiec, religioznawca. Od 19 lat w podróży, przez 85 krajów. Prawie w każdym więcej niż raz. Najdalej dotarł do Australii. Odwiedził między innymi Indie, Chiny, Afganistan, Pakistan, Indonezję. Filmuje ludzi i ich życie codzienne oraz sytuacje jakie tworzą. Zwraca uwagę na więzi ich łączące, na radości i trudności często wynikające z sytuacji politycznej i gospodarczej. Bada ich wiarę i postawę wobec obcego jakim jest podróżnik. Interesują go zarówno podobieństwa jak cechy kultury, które występują tylko w jej okręgu."...

 

 • 23 maja 2014  "Internetowy Teatr TVP dla szkół"
  W naszej szkole, przeprowadzona została transmisja na żywo spektaklu pt.: "Oskar i Pani Róża" z Teatru Pinokio w Łodzi. Przedstawienie - na podstawie książki Erica-Emmanuela Schmitta - rozpoczęło się o godzinie 10:00.

  Tytułowy bohater, Oskar, to dziesięcioletni chłopiec umierajacy na raka. Podczas swojego pobytu w szpitalu, zaprzyjaźnia się z Różą, która staje się dla niego kimś wyjątkowym, osobą bliższą niż jego rodzice.
  "Oskar i Pani Róża" to traktat o wartości życia, o miłości i o śmierci, niezwykła opowieść o przemijaniu i o tym co w życiu najważniejsze.

  "Internetowy Teatr TVP" dla szkół to autorski projekt Telewizji Polskiej, którego ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie.

  Skierowany do tysięcy uczniów z małych miejscowości, często oddalonych od placówek teatralnych, z zamiarem nie tylko urozmaicenia zajęć szkolnych, ale również zaszczepienia na trwałe w młodych odbiorcach zamiłowania do sztuki ambitnej i wartościowej.

 

 • 30 kwietnia - "Dzień Flagi RP. Protokół i etykieta"
  W sali gimnastycznej Gimnazjum w Obszy, odbył się wykład traktujący o eksponowaniu flagi i symboli narodowych pod tytułem "Dzień Flagi RP. Protokół i etykieta".
  Wykład poprowadził ppłk Marek Kwiecień, wykładowca Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.
  W spotkaniu wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele z gimnazjum oraz szkół podstawowych Zamch i Babice. Zdjęcia na profilu facebook

 

 

 • 15 kwietnia - "Grób Pański w Kościele w Obszy"
  Uczniowie naszego gimnazjum, wykonali Grób Pański na Liturgię Triduum Paschalnego w Kościele w Obszy, pod opieką P. Katarzyny Przybylak oraz Księdza Łukasza. Zdjęcia na profilu facebook

 

 • 14 kwietnia - "Szkolny Konkurs na Świąteczny Stroik"
  Dziś zostały wyeksponowane prace na "Szkolny Konkurs na Świąteczny Stroik". Zdjęcia na profilu facebook

 

 

 • 8 kwietnia  - Konkurs wiedzy Państwa, Miasta"
  Biblioteka Publiczna i Gimnazjum w Obszy przeprowadziły "Konkurs wiedzy- Państwa, Miasta". Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności uczestników, promowanie form spędzania wspólnie wolnego czasu oraz wyłonienie Mistrza Wiedzy Ogólnej.
  Największą liczbę punktów a tym samym tytuł Mistrza Wiedzy Ogólnej zdobył Arkadiusz Syty. Vice Mistrzem została Diana Jabłońska. Zdjęcia na profilu facebook

 

 • 10 marca - Dzień Kobit
  Chłopcy z klasy 2b i 3a przygotowali i wykonali uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet Film

 

 • 27 luty - "Kiermasz ciast"
  Dziś uczniowie naszej szkoły zorganizowali "Kiermasz ciast". Pieniądze ze sprzedaży ciast upieczonych przez uczniów oraz rodziców, zostaną przekazane na szlachetny cel - wsparcie dzieci, żyjących w trudnych warunkach na Madagaskarze.
  Akcja "Kiermasz ciast", została przeprowadzona na terenie Gminy Obsza pod opieką nauczycieli religii. Nasi uczniowie promowali i sprzedawali ciasta w szkołach, urzędach, instytucjach lokalnych, w sklepach. Wszędzie ciasta sprzedawały się bardzo szybko a cel misji spotkał się z wielkim zrozumieniem. Organizatorzy zebrali ponad 1400 zł. Dziękujemy wszystkim którzy wspomogli akcję. (Zdjęcia w GALERII) 
  Obejrzyj krótki film

 

 • 20 luty - Dzień Bezpiecznego Internetu
  Uczniowie klasy 1b zorganizowali apel poświęcony obchodom Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet".

 

 • 18 stycznia - Zabawa choinkowa
  Zdjęcia w GALERII

 

 

 • 20 grudnia - "Świąteczny wystrój klasy"
  Rozstrzygnięcie konkursu "Świąteczny wystrój klasy" (Zdjęcia w GALERII)
  I miejsce - klasa 1b
         
  II miejsce - klasa 2a
  III miejsce - klasa 1a

 

 • 16 grudnia - "Stop nałogom"
  Apel poświęcony tematyce przeciwdziałania nałogom i uzależnieniom w wykonaniu uczniów klasy 1a

 

 • 14 grudnia - V Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych „Gaudium”
  W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się V Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych „Gaudium”.Połączony on został z akacją charytatywną na rzecz Hospicjum „Santa Galla” w Łabuńkach. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Na festiwalu tym nasze gimnazjum reprezentowały cztery uczennice .Marta Szynal zaśpiewała utwór ,,W nocnym ogrodzie” Władimira Sziszkariowa, Izabela Pelowska kolędę Andrei Berg ,,Dezember Nacht” oraz Maja Kubów i Dominika Szostak utwór” When love was born „ Marka Shultza. Dziewczęta od strony językowej przygotowali nauczyciele języków obcych : Dominika Maciąg, Beata Granda, Anna Zyń, a o część muzyczną zadbał pan Michał Giza -pracownik GOK w Obszy.

 

 • 28 listopada - Dyskoteka andrzejkowa
  Więcej zdjęć w GALERII

 

 • 15 listopada - Konkurs recytatorski "Poetycka Jesień 2013
  W Gminnym Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski Poetycka Jesień 2013. W tym roku młodzi recytatorzy prezentowali utwory Juliana Tuwima, gdyż rok 2013 został ogłoszony Rokiem Tuwima. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Babic, Olchowca i Zamchu oraz z naszego Gimnazjum. W kategorii Gimnazjum:
  pierwsze miejsce zajął Konrad Stec z klasy 2b,
  drugie miejsce zajął Arkadiusz Syty z klasy 1b,
  trzecie miejsce zajęła Paulina Sobstyl z klasy 1b
  Wyróżnienie otrzymali: Łukasz Koper (1a) i Oliwia Grzyb (1b) (Więcej zdjęć w GALERII)

 

 • 13 listopada - Święto Niepodległości
       

 

 • 8 listopada - Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej - sukces!
  W Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju po raz osiemnasty odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej. W tym roku wśród uczestników festiwalu zaprezentował się zespół młodzieżowy z naszej gminy w składzie którego wystąpili uczniowie naszej szkoły: Maja Kubów, Dominika Szostak, Marta Szynal i Eryk Niewiadomski.

  Młodzi wykonawcy, przygotowani przez Michała Gizę z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy, zaprezentowali dwa utwory, „Nie zobaczysz matko syna” sł. Ernest Bryll, muz. Katarzyna Gaertner i „Taki Kraj” sł. Jan Pietrzak, muz. Zbigniew Raj. Nasi uczniowie uzyskali tytuł jednego z Laureatów Festiwalu w II kategorii wiekowej – gimnazja. Tytuł Laureata jest równoznaczny z promocją do Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Ludowej i Tańca Ludowego w Warce, który odbędzie się w kwietniu 2014r.

  (Więcej zdjęć w GALERII)
 • 24 października - Koncert profilaktyczny
  Koncert profilaktyczny zespołu "Jacek Dewódzki i Kontrabanda", który przestrzega młodzież przed zgubnymi wpływami alkoholu, narkotyków. Koncert odbył się dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obszy.(Zdjęcia w GALERII)

 

 • 19 października - Targi Obywatelskie
  19 października br. w biłgorajskim Parku Solidarności młodzież Gimnazjum w Obszy brała udział w I Powiatowych Targach Obywatelskich pod hasłem: „Weźmy sprawy w swoje ręce”. Wydarzenie było podsumowaniem projektu „Aktywność moją marką! ” realizowanego przez Fundację Pomocy Dzieciom „KRZYK” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Były konkursy, zabawy, prezentacje taneczne i wokalne, loteria fantowa, kiermasze, ciepły poczęstunek… W targach brali udział wolontariusze, nauczyciele, przedstawiciele instytucji samorządowych
  i organizacji pozarządowych oraz społeczność lokalna.
  Z naszej szkoły w targach uczestniczyły: Katarzyna Banach, Paulina Kędzior, Maja Kubów, Dominika Szostak, Aleksandra Wujda wraz z opiekunem Panią Ewą Bodys-Teterycz.
  W Parku Solidarności zaprezentowały stanowisko wystawowe. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Maja Kubów w interpretacji utworu „Dłoń” N. Kukulskiej. Na spotkaniu w sali konferencyjnej Restauracji Sitarska nasze uczennice przedstawiły prezentacje multimedialne przedstawiające efekty trzech inicjatyw „Wystawa starych zdjęć”, „Sprzątanie miejscowości” , „Boisko sportowe” realizowanych przez wolontariuszy Gimnazjum w Obszy w ramach projektu „Aktywność moją marką! ”.
  (Zdjęcia w GALERII)

  Obejrzyj prezentacje:
  "Boisko sportowe"
  "Sprzątanie miejscowości"
  "Wystawa starych zdjęć"

 

 • 10 października - Dzień Edukacji Narodowej
  Apel z okazji DEN (Zdjęcia w GALERII)

 

 • 30 września - Dzień chłopaka
        

 

 • 26 września - Dyskoteka zapoznawcza
   

 

 • 2 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
   

 

 • 1 września - 70 Rocznica Wysiedlenia Mieszkańców Gminy Obsza
  W Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość upamiętniająca 70 Rocznicę Wysiedlenia Mieszkańców Gminy Obsza (Zdjęcia w GALERII)

 

 

Pozostałe aktualności:

 • 2012/2013
  • 28 czerwca - Zakończenie roku szkolnego, pożegnanie absolwentów. (Zdjęcia w GALERII)
  • 21 maja - Dzień Języków Obcych - Apel
           
  • W maju 2013 r. odbył się I Festiwal Piosenki w Języku Angielskim "Let's sing" w Józefowie, w którym uczennice Gimnazjum w Obszy Maja Kubów i Dominika Szostak zdobyły I miejsce wykonując utwór "More than words" zespołu Extreme. Tydzień później odbył się XI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "Das Festival of the songs" w Biłgoraju, gdzie Marta Szynal zajęła I miejsce wykonując utwór w języku rosyjskim "Modlitwa" Bułata Okudżawy. Drugą finalistką tego festiwalu była Izabela Pelowska, która zaśpiewała utwór w języku niemieckim "Unendlichkeit" zespołu Silbermond zajmując II miejsce. Finalistki obu konkursów przygotowały: Dominika Maciąg (język angielski), Anna Zyń (język rosyjski) i Beata Granda (język niemiecki) we współpracy z Michałem Gizą, który jest pracownikiem GOK w Obszy." (Zdjęcia w GALERII)
  • 3 maja - Apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
           
  • 26 kwietnia - wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, w ramach realizacji projektu "Wirtualna Izba Regionalna" (Zdjęcia w GALERII)
  • 18 marca - spotkanie młodzieży z grupy projektowej "Wirtualna Izba Regionalna" z Panią Bożeną Bednarczuk, prezesem Stowarzyszenia Ochrony Wiejskich Tradycji Ludowych "Zamech". Uczestnicy dowiedzieli się wielu nieznanych im wcześniej faktów, jak np. kiedy powstało Stowarzyszenie "Zamech", ilu liczy członków, jakie są jego cele, sukcesy, możliwości pozyskiwania dotacji na lokalną działalność. Pani Bednarczuk zaprezentowała dzieciom eksponaty, które stowarzyszenie chętnie przekaże na potrzeby tworzonego muzeum, jak również opowiedziała o możliwości przekazania do umieszczenia na stronie internetowej muzeum, filmu - przedstawiającego tradycyjne "zamechskie" wesele, oraz inne materiały w formie pisemnej o tradycyjnych obrzędach ludowych. Spotkanie odbyło się po lekcjach, w budynku GOK, trwało około godziny, uczniowie samodzielnie zadawali przygotowane przez siebie pytania, robili notatki, które następnie umieszczą na stronie "www.wirtualnaizba.obsza.com.pl".
     
  • 8 marca - Apel z okazji Dnia Kobiet (Zdjęcia w GALERII)
  • 6 luty - Apel, Dzień Bezpiecznego Internetu. Finał konkursu "Mistrz klawiatury", którego zwycięzcą został Patryk Gontarski z klasy 2b. (Zdjęcia w GALERII)
  • 14 stycznia - występ Zespołu "Zbrucz" z Ukrainy (Zdjęcia w GALERII)
  • 10 stycznia - Dzisiaj nastąpiło otwarcie projektu "Wirtualna Izba Regionalna", realizowanego w ramach programu "Równać Szanse 2012". Na spotkanie otwierające projekt, które odbyło się w Gimnazjum w Obszy z udziałem dzieci z grup projektowych, oraz opiekunów tychże grup, Panów: Edwarda Tora i Jarosława Jaworowskiego, przybyli również goście zaproszeni przez młodzież: sekretarz Gminy Obsza, Pan Grzegorz Wróbel oraz prezes Stowarzyszenia "Zamech", Pani Bożena Bednarczuk. Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Ewa Bodys - Teterycz. Następnie koordynator projektu, Pan Jarosław Jaworowski, przedstawił zebranym szczegóły dotyczące projektu, w tym: cele, harmonogram, planowane efekty. Kolejnym etapem było wpisanie się zarówno dzieci jak i obecnych dorosłych na symboliczną listę obecności. Wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki - przypinki z logo Fundacji Dzieci i Młodzieży. Na zakończenie głos zabrała Pani Bożena Bednarczuk, po czym wykonano pamiątkowe grupowe zdjęcie. Informacje o postępach w realizacji projektu, będą na bieżąco umieszczane w serwisie internetowym Urzędu Gminy Obsza jak również na stronie Gimnazjum.
           
   28 grudnia - Spotkanie opłatkowe (Zdjęcia w GALERII)
  • 28 grudnia - Zakończenie zbierania niepotrzebnych telefonów komórkowych - zebraliśmy 130 komórek, które w styczniu będą przekazane organizacji Greenfone Sp. z o.o. prowadzącą akcję "Ekoszkoly". Za otrzymane punkty, szkoła otrzyma pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy i inne. (Zdjęcia w GALERII)
  • 28 grudnia - Rozstrzygnięcie konkursu "Zbieramy zużyte baterie"
   - Zebraliśmy 209 kg (!) baterii (Zdjęcia w GALERII)
  • 6 grudnia - Mikołajki
  • 29 listopada - Dyskoteka andrzejkowa
  • 12 listopada - Akademia z okazji Święta Niepodległości
           
  • 23 października - Próbny alarm przeciwpożarowy (Zdjęcia w GALERII)
  • 15 października - Dzień Edukacji Narodowej (Apel)
  • 28 września - Koncert muzyczny w ramach programu profilaktyki uzależnień: "Iluzja a rzeczywistość, wyst. zespół Hrabia.
        
  • 28 września - Dzień Chłopaka w klasie 2a (Zdjęcia w GALERII)
  • 3 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 • 2011/2012
  • 29 czerwca - Zakończenie roku szkolnego (Zdjęcia w GALERII)
  • 14 czerwca - Dzień Ziemi
  • 1 czerwca - Dzień Dziecka, Szkoła bez przemocy (Zdjęcia w GALERII)
  • 31 maja - Światowy dzień bez papierosa
  • 21 maja - Dzień Języków Obcych
  • 8 maja - Akademia - Święto Konstytucji 3 Maja (Zdjęcia w GALERII)
  • Spotkanie z misjonarzem pełniącym misję na Madagaskarze, pochodzącym z Obszy ojcem Piotrem.
          
  • 17 kwietnia - Apel poświęcony pamięci o ofiarach Katynia
  • 4 kwietnia - Apel poświęcony rocznicy śmierci Jana Pawła II
  • 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny - wyjazd do kina
  • 15 marca  - Dzień Bezpiecznego Internetu
  • 8 marca - Dzień Kobiet
  • 15 lutego - Koncert profilaktyczny
     
  • 28 stycznia - Dyskoteka choinkowa
  • 14 stycznia - Uroczyste otwarcie "Orlika" (Zdjęcia w GALERII)
  • 21 grudnia - Rozstrzygnięcie konkursu świątecznego (Zdjęcia w GALERII)
  • 21 grudnia - Spotkanie opłatkowe (Zdjęcia w GALERII)
  • 6 grudnia - Mikołajki (Zdjęcia w GALERII)
  • 24 listopada - Dyskoteka andrzejkowa
  • 11 listopada - Apel z okazji Święta Niepodległości
  • 25 października - Trwa akcja "Zbieramy niepotrzebne telefony komórkowe" Dotychczasowe efekty zbiórki w w GALERII )
  • 13 pażdziernika - Dzień Edukacji Narodowej
        
  • 20 września - Zakup ze środków Szkolnej Spółdzielni Uczniowskiej pomocy dydaktycznych: mierniki cyfrowe, baterie, kable. (Zdjęcia w GALERII)
  • 5 - 7 października - Wycieczka do Zakopanego (Zdjęcia w GALERII)
  • 26 września - Próbny alarm przeciwpożarowy
  • 1 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

   


   

 • 2010/2011
  • 22 czerwca - Zakończenie roku szkolnego (zdjęcia)
  • 1 czerwca - Dzień Dziecka (zdjęcia)
  • 31 maja - Dzień bez papierosa, apel.
  • 30 maja - Występ zespołu tanecznego z Ukrainy
  • 3 maja - Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
     
  • 12, 13, 14 - Egzamin gimnazjalny. (Zdjęcia w GALERII)
  • 04 kwietnia - Apel upamiętniający 6 rocznicę śmierć Jana Pawła II
     
  • 25 marca - Spektakl profilaktyczny "Poza"
     
  • 21 marca - 1 dzień wiosny - gry i zabawy
  • 8 marca - Dzień Kobiet (Zdjęcia w GALERII) (FILMY)
  • 14 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu
  • 15 stycznia - Dyskoteka choinkowa
  • 29 grudnia - Świąteczne spotkanie opłatkowe (zdjęcia wkrótce) oraz rozstrzygnięcie konkursu szkolnego "Multimedialna kolęda": (Do obejrzenia w FILMY)
   • I miejsce - klasa III A
   • II miejsce - klasa I B
   • III miejsce - klasa III B

    

  • 2 grudnia - Rozstrzygnięcie konkursu szkolnego "Zbieramy zużyte baterie"
   • I miejsce - klasa 2b - 17,3 kg zużytych baterii.
    Pozostałe klasy zebrały następujące ilości:
    1a - 8,2 kg
    3a - 2,1 kg
    1b - 0,7 kg
    2a - 0,2 kg
    3b - 0,024 kg (jedna bateria "paluszek AA")
   • W sumie nasza szkoła zebrała w ciągu ostatniego roku 43,6 kg zużytych baterii - zostaną one przekazane do Organizacji Odzysku REBA S.A., za co otrzymamy punkty wymienialne na nagrody (pomoce dydaktyczne dla szkoły), ale najważniejsze jest to, że przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego.
      
    
  • 23 listopada - Dyskoteka andrzejkowa
  • 9 listopada - apel z okazji Święta Niepodległości
      
  • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole (Zdjęcia w GALERII)
  • 7 października - Próbny alarm przeciwpożarowy (Zdjęcia w GALERII)
  • 30 września - Dyskoteka (Zdjęcia w GALERII)
  • 1 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 • 2009/2010
  • Zakończenie roku szkolnego
  • 14 czerwca - Spotkanie z policjantem - "Bezpieczeństwo w czasie wakacji"
  • 8 czerwca - Apel z okazji Dnia bez papierosa.
  • 8 czerwca - "20 lat wspólnie" - prezentacja multimedialna dotycząca osiągnięć samorządu terytorialnego gminy Obsza
  • 1 czerwca - Dzień Dziecka - "Szkoła bez przemocy"
  • 4 maja - Apel z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • 25, 26, 27 kwietnia - Egzamin gimnazjalny (Zdjęcia w GALERII)
  • 23 kwietnia - Spektakl artystyczny dla uczniów gimnazjów i szkół średnich traktujący
   o narkotykach, przemocy i alkoholu. Spektakl został sfinalizowany przez Gminną Komisję
   Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obszy
   Historia, którą przedstawili autorzy z Impresariatu Artystycznego RONDO z Krakowa, Barbara Sęk i Dariusz Cywka, oparta jest na autentycznych wydarzeniach. Aby ją stworzyć, autorzy zasięgnęli rady osoby, która sama walczy z nałogiem narkotycznym. W ciągu kilku spotkań powstał materiał filmowy rejestrujący rozmowę z Łukaszem, który stał się bohaterem spektaklu.
   Łukasz pochodził z ubogiej rodziny. Chęć zdobycia łatwych pieniędzy sprawiła, że zaczął handlować narkotykami. Sięgnięcie przez niego samego po narkotyki było tylko kwestią czasu. Dlaczego jednak sięgnęła po nie jego dziewczyna? (do której równiez udało się dotrzeć autorom spektaklu). Jej realia życiow były zupełnie inne: wykształceni i dobrze sytuowani rodzice, mający bardzo dobry kontakt z córką. Bohaterka stworzona na podstawie rozmowy z Kasią obala mit o tym, że w nałóg wpadają tylko osoby pochodzące ze środowisk patologicznych.
   Atutem spektaklu było projekcja materiałów filmowych, które urozmaicają przekaz teatralny a takze świetna gra aktorów. Po spektaklu odbyła się dyskusja z młodzieżą w formie gier interaktywnych.
  • 21 kwietnia - Apel o zdrowym żywieniu (Zdjęcia w GALERII)
  • 9 kwietnia - Apel upamiętniający 70 rocznicę Zbrodni Katyńskiej
     
  • 9 kwietnia - Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu "Akademia przyszłości"
  • 8 marca - Apel z okazji Dnia Kobiet
     
  • 9 lutego - Rozstrzygnięcie Konkursu na najładniejszy świąteczny wystrój klasy.
   W konkursie przyznano następujące miejsca: 1 miejsce - klasa 2b, klasa 3b, klasa 2a, 2 miejsce - klasa 1a, klasa 3c, klasa 1b, 3 miejce - klasa 3a. (Zdjęcia w GALERII)
  • 9 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu
   9 lutego 2010 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu. Tegorocznym obchodom przyświeca hasło "Pomyśl zanim wyślesz"
   Dzień Bezpiecznego Internetu 2010
  • 2 lutego - Spotkanie z policjantem
   Podczas spotkania uczniów naszej szkoły z policjantem, odbyła się projekcja filmu "Życie to nie gra", przestrzegającego zgubnych konsekwencjach dla uczniów dopuszczających się czynów karalnych.
  • 20 stycznia - Koncert profilaktyczny Jacka Musiatowicza
   Jacek Musiatowicz - laureat nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok. Laureat 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureat nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autor tekstów do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej. Twórca muzyki do filmu: "A ty mnie ponad" - film o AIDS, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie.
   20 stycznia 2010 r. Jacek Musiatowicz gościł w Gimnazjum w Obszy i zaprezentował program w którym uczestniczyła młodzież z naszego gimnazjum. Program "Życie na niby" jest profilaktyką skierowaną do młodzieży gimnazjalnej. Realizowany jest w formie koncertu rockowego, podczas którego przestrzega młodzież przed zgubnymi wpływami alkoholu, narkotyków oraz zagrożeń wynikających z nieumiejętnego korzystania z Internetu.
   Koncert odbył się dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Obszy.
  • 22 grudnia - Spotkanie opłatkowe
  • 11 grudnia - Wycieczka do kina (Zdjęcia w GALERII)
  • 26 listopada - Dyskoteka andrzejkowa
  • 11 listopada - Święto Niepodległości
  • 29 października - Nasza szkoła przekazała do Organizacji Odzysku S.A. "Reba" 21 kg zużytych baterii.
   Szkoła posiada na swoim koncie 21 punktów. Jednak to za mało aby wymienić te punkty na atrakcyjne nagrody, w związku z tym prosimy wszystkich o przynoszenie zużytych baterii i wrzucanie do pojemnika ustawionego przy wejściu.
  • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej
  • 5 października - Profilaktyczny spektakl "Szansa"
  • 1 października - Próbny alarm przeciwpożarowy
  • 30 września - Dyskoteka - dzień chłopaka
  • 1 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 • 2008/2009
  • 19 czerwca - Zakończenie roku szkolnego
  • 18 czerwca - Najlepszy Sportowiec Powiatu Biłgorajskiego - uroczyste wręczenie nagród uczniom naszej szkoły: Łukaszowi Danajowi (I miejsce) i Pawłowi Nieściorowi (III miejsce). (Zdjęcia w GALERII)
  • 11 czerwca - Dzień Ochrony Środowiska - apel
  • 1 czerwca - Dzień Dziecka (Zdjęcia w GALERII)
  • 2 maja - Apel poświęcony zdrowemu odżywianiu
  • 4 maja - Akademia poświęcony 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • 30 kwietnia - Apel poświęcony zdrowemu odżywianiu.
  • 22, 23, 24 kwietnia - Egzamin gimnazjalny (Zdjęcia w GALERII)
  • 3 kwietnia - Apel upamiętniający 4 rocznicę śmierć Jana Pawła 2
  • 2 kwietnia - Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu
  • 23 marca - Obchody Dnia Wiosny (Zdjęcia w GALERII)
  • 6 marca - Apel z okazji Dnia Kobiet
  • 31 stycznia - Dyskoteka choinkowa
  • 19 grudnia - Spotkanie opłatkowe (Zdjęcia w GALERII)
  • 5 grudnia - Mikołajki
  • 26 listopada - Dyskoteka andrzejkowa
  • 7 listopada - Apel z okazji Święta Niepodległości
  • 29 października - Wycieczka do Lublina
  • 15 października - Próbny alarm przeciwpożarowy
  • 13 października - Dzień Edukacji Narodowej (Zdjęcia w GALERII)
  • 30 września - Dyskoteka "Dzień chłopaka" (Zdjęcia w GALERII oraz w FILMY)
  • 22 września - Przedstawienie teatralne - "Skąpiec"
  • 1 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 • 2007/2008 ważniejsze wydarzenia z życia szkoły:
  • 20 czerwca - Uroczyste zakończenie roku szkolnego (FILMY)
  • 13 czerwca - Apel poświęcony "Światowemu Dniu ochrony środowiska"
  • 12 czerwca - Próbny alarm przeciwpożarowy
  • 3 czerwca - Apel poświęcony Unii Europejskiej
  • 2 czerwca - Dzień Dziecka
  • 30 maja - Apel - "Dzień bez papierosa" (Zdjęcia w GALERII)
  • 14 maja - (Kuratorium Oświaty w Lublinie, delegatura w Zamościu) Uroczyste wręczenie dyplomu, laureatce konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego na szczeblu wojewódzkim, uczennicy klasy 2b Katharinie Annie Pflüger
  • 30 kwietnia - Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • 23, 24 kwietnia - Egzamin gimnazjalny (Zdjęcia w GALERII) (FILMY)
  • 15 kwietnia - Apel poświęcony zdrowemu odżywianiu.
  • 10 kwietnia - Uroczysty apel upamiętniający zbrodnię katyńską
  • 3 kwietnia - Uroczysty apel upamiętniający śmierć Jana Pawła 2
  • 12 marca - Dzień Bezpiecznego Internetu
  • 7 marca - Akademia z okazji Dnia Kobiet (Zdjęcia w GALERII)
  • 12 stycznia - zabawa choinkowa (Zdjęcia w GALERII)
  • 8, 9 stycznia - próbny egzamin dla klas drugich i trzecich
  • 28 grudnia - konkurs na świąteczny wystrój klasy:
   Wyniki:
   1. miejsce: Klasa 2a
   2. miejsce: 2b
   3. miejsce: Klasa 1b, 1c, 3b
  • 21 grudnia - Szkolne spotkanie opłatkowe. Zdjęcia w GALERII
  • 6 grudnia - Mikołajki w mundurkach (zdjęcia w GALERII)
  • 29 listopada - Dyskoteka andrzejkowa (zdjęcia w GALERII) (Wszystkie zdjęcia są udostępnione na szkolnym forum, tylko dla uczniów zarejestrowanych INFO)
  • 9, 11 listopada - Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości (zdjęcia w GALERII)
  • 15 października - Akademia z okazji "Dnia Edukacji Narodowej" (zdjęcia w GALERII)
  • 2 października - Spektakl "Requiem straconych dni"
  • 27 września - Dyskoteka zapoznawcza (zdjęcia w GALERII)
  • 19 września - Szkolne eliminacje w biegach. Wyniki:
   chłopcy (1000 m)
   dziewczyny (800 m)
   1. Rafał Pękala (2a),
   2. Paweł Nieścior (2c),
   3. Przemysław Paczwa (2b)
   1. Aleksandra Malec (1b),
   2. Karolina Rak (3b),
   3. Ewelina Luchowska (2a)
  • 4 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 • 2006/2007 ważniejsze wydarzenia z życia szkoły:
  • 22 czerwca - Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów (zdjęcia w GALERII)
  • 1 czerwca - Dzień Dziecka w naszej szkole (zdjęcia w GALERII)
  • 30 kwietnia - Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • 24, 25 kwietnia - Egzamin gimnazjalny (zdjęcia w GALERII)
  • 2 kwietnia - Uroczysty apel upamiętniający śmierć Jana Pawła II
  • 21 marca - Święto wiosny (zdjęcia w GALERII)
  • 8 marca - Uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet (zdjęcia w GALERII)
  • 1 luty - Uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę dyrektora, Pana Stanisława Teterycza. (zdjęcia w GALERII)
  • 10, 11 stycznia - Próbny egzamin gimnazjalny
  • 21 grudnia - Szkolne spotkanie opłatkowe. Zdjęcia w GALERII
  • 18 grudnia - Rozstrzygnięcie konkursu na świąteczny wystrój klas - najciekawsze projekty w GALERII
  • 30 listopada - Dyskoteka andrzejkowa. Zdjęcia w GALERII
  • 10, 11 listopada - Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości
  • 26 października - Próbny egzamin gimnazjalny dla klas trzecich.
  • 13 października - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  • 28 września - Dyskoteka zapoznawcza.
  • 4 września - Uroczysty początek nowego roku szkolnego.

 • 2005/2006 ważniejsze wydarzenia z życia szkoły:
  • 23 czerwca - Zakończenie roku szkolnego. Zdjęcia w GALERII
  • 1 czerwca -  Dzień wolny od zajęć szkolnych, obchody Dnia Dziecka
  • 3 maja - Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja wykonana przez uczniów naszego gimnazjum w szkole oraz na Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Obszy. Zdjęcia w GALERII
  • 28 kwietnia - Występ zespołu ZBRUCZ z Ukrainy. Zdjęcia w GALERII
  • 26, 27 kwietnia - Egzamin (Zdjęcia w GALERII)
  • 21 kwietnia - Apel z okazji Dnia Ziemi. Zdjęcia w GALERII
  • 03 kwietnia - Apel upamiętniający rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II
  • 21 marca - 1 Dzień Wiosny - m.in. turniej "1 z 9", zawody w przeciąganiu liny, konkurs "Hula - hop", konkurs na najładniejszy plakat o wiośnie, pokaz tańca, skecze. Zdjęcia w  GALERII
  • 8 marca - apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet
  • 25 lutego - szkolna zabawa choinkowa
  • 22 grudnia - spotkanie opłatkowe - zdjęcia w GALERII
  • 15 grudnia - apel poświęcony pamięci Adama Mickiewicza
  • 5, 6 grudnia - próbny egzamin gimnazjalny
  • 10 listopada - uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości
        
          
  • 26 października - Próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów klas trzecich.
  • 21 października - koniec trwającej od 10 października w naszej szkole ogólnopolskiej akcji pomocy dzieciom bezdomnym "Góra grosza" - zebraliśmy około 3,5 tysiąca monet które dały kwotę około 136 zł. Pieniążki zostały przesłane do organizatora akcji.
  • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej
        
          
  • 30 września - Chrzest pierwszoklasistów, dyskoteka zapoznawcza - zdjęcia w  GALERII
  • 1 września - Uroczysty początek nowego roku szkolnego

 • 2004/2005 ważniejsze wydarzenia z życia szkoły:
  • 28 sierpnia - Gminne uroczystości dożynkowe które odbyły się na terenie naszej szkoły.
        
          
  • 24 czerwca - Zakończenie roku szkolnego - zdjęcia w  GALERII
  • Czerwiec - sukcesy naszych uczniów w zawodach lekkoatletycznych na szczeblach: powiatowym, rejonowym i wojewódzkim - zdjęcia w GALERII
  • 1 czerwca - Dzień dziecka - więcej zdjęć w GALERII
  • 24 maja - Próbny alarm przeciwpożarowy
  • 26, 27 kwietnia - Egzamin gimnazjalny - więcej zdjęć w GALERII
  • 7 kwietnia - Apel poświęcony pamięci o śp. Ojcu Świętym, Janie Pawle II
  • 21 marca - 1 Dzień Wiosny - m.in. konkurs na najlepszą prezentację kraju UE, skecze z cyklu" Przychodzi baba do lekarza", konkurs wiedzy o kulturze prozdrowotnej, zawody sportowe w piłce siatkowej - więcej zdjęć w GALERII
  • 14 marca  - wręczenie nagród uczniom naszego gimnazjum: Ernestowi Mielniczkowi oraz Sylwestrowi Torowi za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie na logo spółdzielni uczniowskiej
  • 8 marca - apel z okazji Dnia Kobiet - więcej zdjęć w GALERII
  • 14 lutego - Walentynki
  • 17 stycznia - 30 lutego: ferie, w czasie których młodzież może uczestniczyć w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej lub korzystać ze szkolnej pracowni komputerowej z dostępem do Internetu.
  • 15 stycznia - choinka szkolna
  • 11 i 12 stycznia - próbny egzamin gimnazjalny
  • 11 listopada - "Święto Niepodległości" - msza świętą w kościele parafialnym, w czasie której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno - muzyczny o tematyce niepodległościowej, pochód pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, złożenie kwiatów.
  • 28 października - dyskoteka andrzejkowa
  • 14 października - uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  • 30 września - dyskoteka podczas której odbył się chrzest pierwszoklasistów
    
 
 
 
 • 1 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 • 2003/2004 ważniejsze wydarzenia z życia szkoły:
  • 25 czerwca - uroczyste pożegnanie klas trzecich, oraz zakończenie roku szkolnego
  • 12, 13 czerwca, wycieczka klas 1 i 2 w Góry Świętokrzyskie
  • 1 czerwca -  dzień wolny od zajęć szkolnych, obchody Dnia Dziecka
  • 2 - 4 czerwca, wycieczka klas trzecich do Zakopanego
  • 5, 6 maja - egzamin gimnazjalny
  • 8 marca - uroczysta akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet
  • 12 lutego - dyskoteka walentynkowa
  • 10, 11 lutego - próbny egzamin gimnazjalny dla klas trzecich
  • 28 stycznia - spotkanie z liderem zespołu "Oddział zamknięty" - profilaktyka antyuzależnieniowa
  • 26 stycznia - przedstawienie teatralne "Złotousty"
  • 24 stycznia - choinka szkolna
  • 18 grudnia - spotkanie opłatkowe
  • 11 listopada - w Kościele parafialnym w Obszy miał miejsce uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
  • 23 października - przedstawienie teatralne "Szkice nadziei"
  • 13 października - uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  • 9 października -dyskoteka zapoznawczo - otrzęsinowa
  • 1 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 • 2002/2003 ważniejsze wydarzenia z życia szkoły:
  • 20 czerwca - uroczyste pożegnanie klas trzecich, oraz zakończenie roku szkolnego
  • 2 czerwca - odbyło się Referendum Europejskie
  • konkurs Miss Europa , mecze siatkówki oraz piłki nożnej z udziałem uczniów naszej szkoły oraz gości z Łukowej
  • 31 maja -  dzień wolny od zajęć szkolnych, obchody Dnia Europy oraz Dnia Dziecka z udziałem zaproszonych uczniów z gimnazjum w Łukowej  - odbyły się m.in. konkurs wiedzy o Unii Europejskiej,
  • 29 kwietnia - spektakl profilaktyczno - edukacyjny "Worek mądrości"
  • 25 kwietnia - apel w wykonaniu klasy Ia z okazji Dnia Ziemi
  • 10 kwietnia - uroczysty apel upamiętniający zbrodnie Katynia, Charkowa, Miednoje przygotowany przez klasę IIIc
  • 21 marzec - 1 dzień wiosny
  • 8 marca - montaż słowno - muzyczny z okazji Dnia Kobiet, przygotowany i wykonany przez klasę III b
  • 19, 20 lutego - odbył się próbny egzamin gimnazjalny dla klas trzecich
  • 11 luty - występ ukraińskiego zespołu pieśni i tańca "Zbrucz" z Tarnopola
  • 25 stycznia - choinka noworoczna
  • 17 stycznia - otwarcie nowej sali gimnastycznej
  • 19 grudnia - montaż słowno - muzyczny przygotowany przez klasę Ia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, po którym nastąpiło dzielenie się opłatkiem
  • 28 listopada - dyskoteka andrzejkowa.
  • 28 listopada - przedstawienie artystyczne, traktujące o niedalekim już przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
  • 11 listopada - obchody "Święta Niepodległości" - rozpoczęte mszą świętą w kościele parafialnym, w czasie której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno - muzyczny o tematyce niepodległościowej, a zakończone uroczystym pochodem z towarzyszeniem orkiestry strażackiej pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty.
  • 8 listopada - szkolna akademia z okazji "Święta Niepodległości"
  • 18 października - wyjazd części uczniów do kina na film "Zemsta"
  • 15 października - uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  • 30 września - wybory do Samorządu Szkolnego
  • 17 września - odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Szosa"
  • 2 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 07 listopada 2016.  Twój numer IP:      Administrator: Jarosław Jaworowski (ov3rjar@gmail.com)